ام دی اف MDF)نمونه ای از فیبرنورد با چگالی متوسط  یک محصول چوب مهندسی است که با شکستن باقی مانده های چوبی یا  چوب نرم به الیاف چوب، اغلب در یک دستگاه defibrator ساخته می‌شود و آن را با موم و یک گیره رزین ترکیب می‌کند و با استفاده از دما و فشار بالا ، پانل‌هایی تشکیل می‌دهد.

 MDF یا فیبر متوسط چگالی چیست؟

 MDF یا فیبر متوسط چگالی متراکم تر از تخته سه لا است وازالیاف جدا شده ساخته شده‌است، اما می‌تواند به عنوان مصالح ساختمانی مشابه با استفاده ازتخته سه لااستفاده شود. MDF بسیار قویتر و متراکمتر از تخته خرده چوب است.

این نام از تمایز درتراکم فیبرکربن حاصل می شود. تولید MDF درمقیاس بزرگ دردهه 1980، در آمریکای شمالی و اروپا آغاز شد.

در ادامه به توضیح نحوه تولید وانواع ورقه هایMDF  می پردازیم.


فهرست مطالب ام دی اف MDF))

1.     خواص فیزیکی

2.     نوع

3.     ساخت

4.     مقایسه با جنگل های طبیعی

4.1           مزایا

4.2           خرابی

5.     برنامه

6.     نگرانی های امنیتی

7.     روکش MDF

1 .خواص فیزیکی ام دی اف MDF))

خواص فیزیکی ام دی اف MDF)با گذشت زمان، اصطلاح MDF یک نام عمومی برای هر نوع تخته فیبرخشک شده است.

ام دی اف MDF)معمولا از 82٪ فیبر چوب، 9٪ رزین اوره فرمالدئید، 8٪ آب و 1٪ موم پارافین تشکیل شده است و تراکم آن معمولا بین 500 کیلوگرم در مترمکعب (31 پوند در فوت / 3 فوت) و 1000 کیلوگرم در متر مکعب (62 پوند در فوت / فوت) است. محدوده تراکم و طبقه بندی به عنوان کم نور، استاندارد یا تخته با چگالی بالا نامناسب وگیج کننده است. چگالی تخته ، هنگامی مهم است که در رابطه با تراکم فیبر به ساخت پانل ارزیابی می شود. پانل ام دی اف MDF)ضخیم درتراکم 700-720 کیلوگرم درمترمکعب می تواند به عنوان تراکم بالا درمورد پانل های فیبرچوب نرم درنظر گرفته شود درحالیکه پانل تراکم ساخته شده ازالیاف چوب سخت به این شکل محسوب نمی شود. تکامل انواع ام دی اف MDF)به واسطه تفاوت نیاز به برنامه های خاص مورد نیاز است.

2) انواع ام دی اف  MDF))

انواع مختلفی از ورق MDF (گاهی اوقات با رنگ های رنگی) وجود دارد:

·        ورقه MDF فوق العاده (ULDF)

·        مقاوم در برابررطوبت معمولا سبزاست.

·        MDF بازدارنده آتش معمولا قرمز یا آبی است.

با وجودی که فرایندهای تولید مشابه درساخت انواع فیبرکربن استفاده می شود، ام دی اف MDF)دارای چگالی معمولی 600-800 کیلوگرم بر مترمکعب یا 02222222/1 بشکه در 3 است، درمقایسه با تخته خرده چوب (160-450 کیلوگرم بر متر مکعب) چسب فیبرکربن (600-1،450 کیلوگرم بر متر مربع).

3( ساخت ام دی اف MDF))

ساخت ام دی اف MDF)دراسترالیا ونیوزیلند، گونه اصلی درختی که برای ام دی اف MDF)استفاده می شود،ریشه کاج کاشته شده است. اما انواع مختلفی از محصولات نیز استفاده شده است، از جمله جنگل های دیگر، کاغذ اتلاف شده والیاف. ازآنجائیکه مقاومت دربرابررطوبت مورد نظراست، می توان ازیک درصد ازگونه های اکالیپتین استفاده کرد و ازمحتوای روغن درختان این گونه استفاده کرد.

تشکیل ورق ام دی اف MDF))

درتشکیل ورق ام دی اف MDF)فیبر خشک به بالای یک "پاندیستور" مجهز می شود که فایبررا به طوریکنواخت درزیریک تشک مایع قرارمی دهد، معمولا ضخامت 230 تا 610 میلیمتر دارد.مات ازقبل فشرده شده ویا بهطورمستقیم به فشار داغ و یا به یک ورق بزرگ برای یک فشار داغ چندگانه ارسال شده است. فشار داغ، رزین پیوند را فعال می کند و مشخصات قدرت و چگالی را تنظیم می کند. چرخه فشاردرمراحلی با ضخامت کف که برای اولین بار فشرده شده و به حدود 1.5 ×ضخامت تخته به پایان رسید،اجرا می شود. سپس فشرده ترشده و برای یک دوره کوتاه نگه داری می شود. این می دهد یک مشخصاتی از صفحه با افزایش چگالی ، که باعث مقاومت مکانیکی شده بیشتر و نزدیک شدن دو صفحه به یکدیگروکاهش تراکم انها می شود

پس از فشاردادن، MDF در یک خشک کن ستاره یا چرخ خنک کننده خنک، خرد شده و شسته شده است. در برخی برنامه های کاربردی، تخته ها نیز برای قدرت اضافی لایه بندی می شوند.

اثرات زیست محیطی MDF در سالهای بسیار بهبود یافته است. [نیازمند منبع] امروزه بسیاری از تابلوهای MDFازموادمختلف ساخته شده اند. این شامل جنگل های دیگر، ضایعات، کاغذ بازیافت شده، بامبو، الیاف کربن و پلیمرها، نابود کردن جنگل و قطع کردن چوب کارخانه می باشد.

همانطور که تولید کنندگان تحت فشار قرار گرفته اند تا با محصولات سبزتر ظاهرشوند، آنها شروع به آزمایش و استفاده از سطوح غیرسمی می کنند. مواد اولیه جدید معرفی می شوند. نی و بامبو درحال تبدیل شدن به الیاف محبوب هستند؛ زیرا آنها یک منبع تجدید پذیرسریع هستند.

مقایسه چوب ام دی اف MDF)با چوب های طبیعی

درمقایسه چوب ام دی اف MDF)با چوب های طبیعی ورقه MDF حاوی گره یا حلقه نیست، و آن را هم شکل ترازچوب طبیعی درطول برش وسرویس قرارمی دهد. با این حال، MDF به طور کامل ایزوتروپیک نیست، زیرا فیبرها از طریق ورق به شدت فشرده می شوند. MDF معمولی دارای یک سطح سخت، مسطح وصاف است که برایروکش کردن مناسب است، زیرا دانه های زیرین به وسیله تلگراف از طریق روکش نازک مانند تخته سه لا وجود ندارد. MDF به اصطلاح “Premium" موجود است که تراکم یکنواختی را درطول ضخامت پنل دارد.

فواید ام دی اف MDF))

1.     MDF یک بستر عالی برای روکش کردن دارد

2.     برخی از ارقام ارزان تر از بسیاری ازچوب های طبیعی هستند

3.     Isotropic {خواص آن درتمام جهات در نتیجه عدم داشتن دانه است}، بنابراین تمایلی به ازهم جدا شدن ندارد نیست

4.     MDF سازگاربا قدرت واندازه است

5.     شکل خوب

6.     ابعاد پایدار (چوب را گسترش نخواهد داد)

7.     پایان آسان (به عنوان مثال، رنگ)

اشکالات ام دی اف MDF))

1.     ضخیم ترازتخته سه لا یا تخته خرده چوب است

2.     MDF ضعیف می تواند درهنگام اشباع شدن با آب نفوذ کند.

3.     ممکن است در صورتی که مهر و موم نشده باشد، پیچش کند یا گسترش یابد.

4.     ممکن است فرمالدئید آزاد شود که یک سرطان زا شناخته شده انسان است و ممکن است باعث بروز آلرژی، سوزش چشم و ریه درهنگام برش و صیقل شود .

5.     در محیط های کم رطوبت باعث انقباض قابل توجهی می شود.

6.     طرز تهیه (به عنوان مثال پایه های چوبی) از قبل آماده شده است، اما برای نقاشی با کیفیت خوب کافی نیست. با توجه به جذب آب سریع و رنگ با رنگ های لاتکس دشوار است.

نگرانی های ایمنی ام دی اف MDF))

دربحث نگرانی های ایمنی ام دی اف MDF)) می توان به این اشاره گرد که وقتی ام دی اف MDF)قطع می شود، مقدار زیادی ازذرات گرد وغباربه داخل هوا پخش می شود. مهم است که از یک دهان بند طبی استفاده شود و مواد در یک محیط کنترل شده و تهویه ای بریده شود. تمرین خوبی برای مهرکردن لبه های بازدارنده برای محدود کردن انتشار گازهای آلوده کننده ای که در این مواد وجود دارد.

رزین های فرمالدئید معمولا برای اتصال فیبرها به ام دی اف MDF)استفاده می شوند وتست به طورپیوسته نشان می دهد که محصولات ام دی اف MDF)به طور ازادانه فرمالدئید آزاد می کنند و سایرترکیبات آلی فراررا منتشر می کنند که در معرض غلظت های نامعلوم قرار می گیرند، حداقل چند ماه پس از تولید.اوره فرمالدئید همیشه به آرامی از لبه ها وسطح ام دی اف MDF)آزاد می شود. هنگام نقاشی، ایده خوبی است که تمام قسمتهای قطعه تکمیل شده را برای پوشش دادن فرمالدئید آزاد بپوشانید. فرآورده های موم و روغن ممکن است به عنوان اتمام استفاده شوند اما آنها در رسوب دادن فرمالدئید آزاد کمترعمل می کنند.

این که آیا این انتشار ثابت فرمالدئید به سطح مضر در محیط های دنیای واقعی برسد، هنوزبه طورکامل مشخص نشده است. نگرانی اصلی برای صنایعی است که از فرمالدهید استفاده می کنند. در سال 1987، EPA ایالات متحده آمریکا آن را به عنوان یک عامل سرطان زا توصیف کرد و پس ازمطالعات بیشتر، آژانس بین المللی تحقیقات سرطان در سال 1995 (IARC) نیز آن را به عنوان یک عامل سرطان زا ممکن دانست. اطلاعات بیشتر و ارزیابی تمام داده های شناخته شده منجر به IARC برای طبقه بندی فرمالدئید به عنوان "سرطان زایی شناخته شده انسان" مرتبط با سرطان سوزش بینی و سرطان نازوفارنکس واحتمالا با لوسمی در ژوئن 2004 است.

طبق استانداردهای اکسایش هیئت بین المللی کامپوزیت (ICBES)، سه کلاس اروپایی فرمالدئید وجود دارد: E0، E1وE2.این طبقه بندی براساس اندازه گیری سطح انتشار فرمالدئید است. به عنوان مثال، E0 به عنوان داشتن کمتر از 3 میلی گرم فرمالدئید ازهر 100 گرم چسب مورد استفاده در تولید تخته خرده چوب و تخته سه لا طبقه بندی می شود.E1 و E2، برعکس، به ترتیب دارای 9 و 30 گرم فرمالدئید درهر 100 گرم چسب هستند.درسراسرجهان، گواهینامه های متغیر وطرح های برچسب گذاری برای محصولاتی وجود دارد که می توانند به انتشار فرمالدئید، مانند صندوق منابع هوائی کالیرنیا (CARB)، صریح باشند.

 

عرفان باقری،شیرین نوبری /منبع: کابی بو